آموزشینرم افزار

نرم افزاری برای نمایش حجم فولدرها در ویندوز

در این پست نرم افزار رایگان و کوچکی رو معرفی می کنم که کارش دقیقا نمایش حجم فولدر ها در اکسپلورر ویندوز است، و کار با آن هم بسیار ساده است.

تا حالا شده یکی از درایو های کامپیوترتون ظرفیتش پر بشه و شما قصد خالی کردن اون رو داشته باشید اما وقتی وارد داریو می شید، نمی دونید کدوم فولدر بیشترین فضا رو اشغال کرده تا فایلهاش رو بررسی و حذف کنید، پس این نرم افزار مشکل شما رو حل میکنه.

نمایش حجم فولدر با Folder size

نام این نرم افزار رایگان Folder size است که میتونید از آدرس foldersize.sourceforge.net این نرم افزار را با توجه به 32 بیت یا 64 بیت بودن سیستم عامل دانلود کنید و روی کامپیوتر خودتون نصب کنید.

نرم افزاری برای نمایش حجم فولدر ها در ویندوز 1

اگر ویندوز شما xp باشد، به شکل زیر خواهد بود:

نرم افزاری برای نمایش حجم فولدر ها در ویندوز 2

و اگر ویندوز ویستا، 7 یا 8 باشد به شکل زیر خواهد بود:

نرم افزاری برای نمایش حجم فولدر ها در ویندوز 3

و همینطور در قسمت taskbar در قسمت Notification Area Icons، پایین صفحه کنار ساعت آیکون آن برای فعال و غیر فعال کردن نرم افزار اضافه می شود. که هر وقت به آن نیازی نداشتید غیر فعالش کنید. در هنگام نیاز نیز کافیست وارد درایو یا فولدر مورد نظر شوید و با کلیک روی این ایکون آن را فعال کنید. اگر دقت کنید در حالت 1 فعال و در حالت 2 غیر فعال است.

نرم افزاری برای نمایش حجم فولدر ها در ویندوز 4

امیدوارم این نرم افزار کوچک و کاربردی به کارتان بیاید.

بهروز شیخان

سلام من بهروز شیخان هستم، و تلاش دارم در این جا آموزش ها، نکات و تجربیاتی که به نظرم مفید هستند، را در اختیار شما قرار دهم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

دکمه بازگشت به بالا