آموزشیوب

سایت آموزشی کلاس درس

در اینجا قصد معرفی سایت آموزشی درسی را داریم، که بیشتر به درس‌هایی پرداخته که پوشش‌دهنده‌ی دروس دوران دبیرستان، راهنمایی و دبستان است.

آشنایی با کلاس درس از زبان خود سایت:

«کلاس درس» یک موسسه غیرانتفاعی (not-for-profit) است که هدف آن فراهم کردن آموزش رایگان و باکیفیت برای تمامی فارسی‌زبانان است. ما بر این عقیده‌ایم که آموزش نه محدود به آن چیزی است که در مدارس سراسر جهان به دانش‌آموزان آموخته می‌شود و نه محدود به سن، جنس یا طبقه‌ی خاصی از جامعه. به همین دلیل است که ما قصد داریم به کمک تکنولوژی و به خصوص تکنولوژی به اشتراک‌گذاری ویدیو، با از میان برداشتن تمامی مرزهای مالی و جغرافیایی، امکان یادگیری تمام یافته‌های دانش را برای همه‌ی فارسی‌زبانان مهیا کنیم.

کلاس درس همچنین شریک آموزشی «خان آکادمی» است و بخش بزرگی از ویدیوهای فارسی این موسسه را فراهم می کند. خان آکادمی یکی از بزرگترین موسسات آموزشی اینترنتی است که با بیش از سه ملیون کاربر در ماه، در حال گسترش فعالیت های آموزشی و غیرانتفاعی خود به سراسر جهان است.

 ویدیوهای ما 

در حال حاضر کتابخانه ویدیوهای ما شامل بیش از ۳۸۰ ویدیو (و هر روز در حال افزایش) می‌باشد که مباحثی از فیزیک، ریاضیات، نظریه‌ی بازی‌ها و هندسه را پوشش می‌دهند. معلم‌های ما همه روزه در حال مطالعه، آماده‌کردن طرح دروس جدید و ضبط ویدیو هستند و انبار ویدیوهای «کلاس درس» در حال گسترش است.

  ویژگی اصلی ویدیوهای کلاس درس کوتاه بودن آنهاست. هر ویدیوی ما شامل یک موضوع می‌باشد که به طور متوسط در ۱۲ دقیقه بیان می‌شود و به شما امکان آن را می‌دهد که نخست به روی موضوع مطرح شده تمرکز کنید و همچنین امکان این را داشته باشید که این ویدیوها را در زمان‌های کوچکی که در طول روز در اختیار دارید نگاه کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  با کشینه نقدی تخفیف بگیر! ( خرید کن و پول دربیار )

ویدیوهای درسی

بخش بزرگی از ویدیوهای ما پوشش‌دهنده‌ی درس‌های دوران دبیرستان، راهنمایی و دبستان است. در این ویدیوها معلم‌های کلاس درس سعی می‌کنند مطابق با برنامه‌ی درسی کتاب‌های درسی تمامی مباحث را پوشش بدهند تا تمامی دانش‌آموزان دسترسی یکسانی به بهترین آموزش ممکن داشته باشند. همچنین، معلم‌های ما تمرین‌های گوناگونی از امتحانات نهایی و کتاب درسی و … را به صورت ویدیوهای کوتاه حل می‌کنند تا کتابخانه‌ی کلاس درس تبدیل به یک مرجع کامل آموزشی برای همه‌ی دانش‌آموزان باشد. هدف ما مهیا کردن مجموعه ویدیوهایی است که نیاز دانش‌آموزان به آموزش اولیه یا هرگونه کلاس‌های تقویتی را به طور کامل حل کند تا از این طریق نابرابری آموزشی کاهش یابد.

معلم‌های ما

معلم‌های «کلاس درس» با حساسیت بسیار بالا انتخاب می‌شوند. هرچند این حساسیت منجر به کاهش تعداد معلم‌های فعال ما می‌شود، اما به دلیل اهمیت بالای کیفیت ویدیوها، ما کماکان به انتخاب سخت‌گیرانه‌ی خود برای معلم مصر هستیم! این انتخاب ما نه تنها بر اساس دانش معلم، که بر اساس توانایی تدریس ویدیویی باکیفیت و جذاب صورت می گیرد.

در ادامه تصاویر از سایت را می بینیم:

highschool preuniversity syllabusآدرس سایت: kelasedars

بهروز شیخان

سلام من بهروز شیخان هستم، و تلاش دارم در این جا آموزش ها، نکات و تجربیاتی که به نظرم مفید هستند، را در اختیار شما قرار دهم.

نوشته های مشابه

‫۳ نظرها

  1. سلام…سایت تان بسیار مفید هست و من از فرهنگیان هستم و طالب استفاده از مطالب سایت شما هستم.

    1. سلام، با آی پی غیر ایران باز میشه.
      شاید در حال حاضر سایتشون مشکل داشته باشه، زمان دیگه امتحان کنید، حتما باز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا