آموزشیوب

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم؟

اگر طراح وب هستید یا کار گرافیک انجام میدید و یا حتی به رنگ ها علاقه دارید این سایت برای پیدا کردن رنگ دلخواه و رنگ های جدید میتونه به شما کمک کنه.

این سایت کد رنگ به سه مدل رنگی مختلف در اختیار شما میذاره، hex و rgb و hsl که میتونید در برنامه های گرافیکی یا طراحی وب استفاده کنید.

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم 1

تنها کافیه وارد آدرس color.hailpixel.com بشید و کار خاصی نیاز نیست انجام بدید، همه چیز در دستان شماست و با موس انجام میشه.

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم؟

با حرکت بالا، پایین و چپ، راست و اسکرول موس رنگ دلخواه رو به وجود بیارید.

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم 2

وقتی به رنگ دلخواه رسیدید کافیه با کلیک چپ روی صفحه بزنید، اون رنگ برای شما ذخیره میشه و میتونید به کشف رنگ های جدید ادامه بدید.

آشنایی با بخش های مختلف سایت برای دریافت کد رنگ دلخواه:

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم 3

شماره 1: کد Hex رنگ مورد نظر را نشان می دهد. که می توانید به راحتی کپی کرده و یا یادداشت نمایید و هر کجا که خواستید استفاده کنید.

شماره 2: با کیک کردن رو آن کدهای رنگی به مدلهای دیگر را مشاهده می کنید.

شماره 3: رنگ ثبت شده را حذف می کند. مثلا ده ها رنگ مختلف را که ثبت کرده ایم می توان مقایسه و رنگ هایی که دوست نداریم را حذف کنیم.

حتی میتونید لینکی در آدرس بار هست و کدهای رنگی در اون قرار دارد تا جایی ذخیره کنیم و هر وقت که خواستیم دوباره به آن مراجعه و تمامی رنگهای انتخابی رو در سایت مشاهده کنیم.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  سایت ایمیل موقت ایرانی emeil.ir

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم 4

چطور رنگ دلخواه خود را پیدا کنیم 5

شماره 4: کد رنگ به صورت rgb رو نشان می دهد.

شماره 5: کد رنگ به صورت hsl رو نشان می دهد.

حال بیایید کمی با این مدلهای رنگی آشنا شویم:

HEX چیست؟

هگز (HEX)  استانداردی از طیف های رنگی بر مبنای عدد 16  (hexadecimal) است که مقادیر آن از ترکیب اعداد 0-9 و حروف A, B, C, D, E, F تشکیل شده و در وب کاربردهای زیادی دارد، مخصوصا در استایل نویسی و css، هر کد و ترکیب اعداد و حروف در این سیستم، نمایانگر یک رنگ استاندارد است، به طور مثال عدد 000000 رنگ مشکی و حروف FFFFFF رنگ سفید را نشان می دهند.

RGB چیست؟

RGB در واقع مخفف سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی  (Red, Green, Blue) است و در اصطلاح به استانداردی گفته می شود که برای نمایش رنگ های مختلف در دستگاه های الکترونیکی نظیر مانیتورها کاربرد دارد، در این سیستم از ترکیب مقادیر سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی، برای ایجاد یک رنگ جدید استفاده می شود، مقادیر هر رنگ نیز می تواند بین 0 (تیره) تا 255 (روشن) در نوسان باشد، RGB موارد استفاده فراوانی دارد، از جمله در کارهای گرافیکی، برنامه نویسی و…

hsl چیست؟

HSL این امکان را به طراح میدهد که با استفاده از سه واژه Hue, saturation, Lightness به رنگ مورد نظر برسد. این سه مقدار به ترتیب گرمای رنگ (Hue) ، اشباع رنگ (Saturation) و درخشندگی یا روشنایی رنگ (Lightness) می باشند.

HUE مشخص کننده رنگ مورد نظر می باشد که با استفاده از یک عدد که بین 0 تا 360 درجه قرار گرفته است رنگ تعیین می شود. به عنوان زاویه بر روی چرخه رنگ ها مطرح می شود. زاویه صفر در این چرخه نشان دهنده رنگ قرمز است.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  آشنایی با ایده های جدید - TED.com

saturation تعیین کننده غلظت رنگی می باشد که بوسیله Hue مشخص شده است. این مقدار می تواند از 0 درصد تا 100 درصد باشد. جایی که 0 نشان دهنده حداقل اشباع رنگی است که ما را به سمت بی رنگی یا همان خاکستری می برد. و 100 نشان دهنده آن رنگ در حالت خالص آن است.

Lightness تنظیم کننده روشنایی یا درخشندگی می باشد. که می تواند از 0 درصد تا 100 درصد باشد, بطوریکه 0 نشان دهنده تاریکی کامل (سیاه) و 100 بیانگر روشنایی مطلق (سفید) می باشد.

بهروز شیخان

سلام من بهروز شیخان هستم، و تلاش دارم در این جا آموزش ها، نکات و تجربیاتی که به نظرم مفید هستند، را در اختیار شما قرار دهم.

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 11 =

دکمه بازگشت به بالا