سایت مکتب خونه

در این پست یک سایت آموزشی به نام مکتب خونه که مرتبط با دروس دانشگاهی است را معرفی می کنیم.

آشنایی با مکتب خونه از زبان خودشان:

هدف مکتب خونه در دسترس قرار دادن آموزش با کیفیت بالا برای همه ی فارسی زبانان است. ما اعتقاد داریم که هیچ کس نباید به خاطر هیچ چیز از لذت یاد گرفتن محروم شود. نباید سن و سال یا مکان و موقعیت و امکانات مالی افرادی را از یاد گرفتن و موفقیت باز دارد. مکتب خونه بنا دارد تا بستری نرم افزاری مناسبی بسازد که در آن هر کس بتواند یاد بدهد و یاد بگیرد. اگر آموزگار هستید بتوانید کلاس خود را ایجاد کنید و به هزاران دانش آموز از سرتاسر جهان یاد بدهید و اگر دانش آموز هستید در کلاس های دلخواهتان شرکت کنید و درباره ی هزاران موضوع یاد بگیرید.

مکتب خونه یک بنیاد عام المنفعه با اهدافی بلند پروازانه است. مکتب خونه کاملا بر پایه ی کمک های مادی و معنوی افراد خیر خواه اداره می شود. ما گروه بسیار کوچکی هستیم اما از کمک های بی دریغ افراد زیادی استفاده کرده و خواهیم کرد تا بتوانیم فردایی روشن تر بسازیم.

خوشبختانه در حال حاضر فناوری با ما همراه شده است. رایانه و اینترنت امروز این امکان را می دهد که شما در هر جا و هر زمان که بخواهید هر چه را دوست دارید فرا بگیرید. شما می توانید بر اساس سرعت مورد نیاز خود و بر اساس میزان علاقه و زمانی که دارید از امکانات مکتب خونه استفاده کنید.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  سایت آموزشی کلاس درس

محتوای اصلی کلاس ها به صورت فیلم هایی است که هر کدام به موضوعی خاص می پردازند. این فیلم ها برای کلاس های قدیمی یک جلسه از یک کلاس دانشگاهی و برای کلاس های جدید به یک موضوع از درس می پردازد.

بر اساس مطالعات انجام شده، پاسخ دادن به یک سوال بعد از یاد گیری یک مطلب، کمک بسیار زیادی به تثبیت آن موضوع در ذهن می کند. در مکتب خونه این امکان وجود دارد که آموزگاران در هر مقطعی از هر ویدیو یک سوال چند گزینه ای مطرح کنند.

دانش آموزان می توانند در هر تعداد کلاس که بخواهند ثبت نام کنند و از محتوای آن کلاس به صورت رایگان و بدون محدودیت استفاده کنند.

فایل ها و لینک های مربوط به آن موضوع شامل اسلاید یا جزوه مربوط به هر ویدیو در کنار آن قابل دسترس است.

بخش انجمن به دانش جویان این امکان را میدهد که درباره ی موضوعات مختلف هر کلاس به سوال و جواب بپردازند. در واقع بخش قابل توجهی از سوالات دانش جویان در انجمن ها به وسیله ی دانش جویان دیگر پاسخ داده می شود.

این مقاله را نیز مطالعه کنید:  سایت خان آکادمی (Khan Academy)

دانشگاه صنعتی شریف

بخش وسیعی از محتوای مکتب خونه با همکاری و اجازه ی دانشگاه شریف تهیه شده است. دانشگاه شریف با این کار به مکتب خونه کمک می کند تا امکان استفاده از درس های یکی از بهترین دانشگاه های ایران را برای دانشجویان در سراسر جهان فراهم کند. این درس ها شامل بهترین کلاس ها در دانشکده های ریاضیات و فیزیک دانشگاه شریف است که با تلاش دانش جویان و اساتید این دانشگاه ضبط شده است. مالکیت معنوی این محتواها متعلق به دانشگاه شریف است و مکتب خونه فراهم کننده ی بستری است برای گسترش دسترسی این دروس.

درس های داوطلبانه

بخش دیگری از محتوای مکتب خونه از طریق آموزگاران دیگری تهیه می شود که بدون چشم داشتی عاشق یاد دادن هستند.

خان آکادمی

بخشی از محتوای مکتب خونه را ویدیوهای خان آکادمی درباره ی ریاضیات، علوم و علوم مالی تشکیل می دهد. مکتب خونه این کار را برای تسهیل دسترسی به این محتوا برای کاربران ایرانی انجام می دهد.

در ادامه تصاویری از محیط سایت را باهم می بینیم:

maktabkhooneh-main3

maktabkhooneh-main2

maktabkhooneh-main

maktabkhooneh-dars

maktabkhooneh-ostadmaktabkhooneh-syllabusآدرس سایت: مکتب خونه

با دیگران به اشتراک می گذارم:
7 پاسخ
  • بهروز شیخان
   بهروز شیخان says:

   سلام، خدمت شما… متاسفانه خیلی وقت نکردم به سایت سر بزنم، ولی سعی میکنم مواردی که اعلام کردین آماده کنم. بازم سر بزنید…

   پاسخ دادن
  • بهروز شیخان
   بهروز شیخان says:

   سلام دوست من،اگر به سایت مکتب خونه مراجعه کنید اونجا میتونید سوالات خودتون رو مطرح کنید.
   ( آیا دروس ارشد بر روی سایت قرار دارند؟ در حال حاضر تمرکز ما بر روی درس های مقطع کارشناسی است و سعی می کنیم بیشتر دروس پایه را تهیه نماییم. در عین حال بعضی دروس کارشناسی ارشد و دکترا نیز روی سایت قرار دارند. )

   پاسخ دادن

ارسال یک پاسخ

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *